Produkty konopne bazujące na CBD zyskały ogromną popularność na rynku suplementów diety. Od pewnego czasu dołączyły do nich również produkty z CBG (kannabigerolem), które wykazują szereg pozytywnych skutków na działanie organizmu. Zapoznaj się z szerokim spektrum działania kannabigerolu.
Powstawanie CBG
CBG nazywany jest komórką macierzystą innych kannabinoidów. Powstaje on jako jeden z pierwszych kannabinoidów w procesie wzrostu i dojrzewania konopi. CBG jest obecny w roślinach jako kwas kannabigerolowy (CBGA), który wraz ze wzrostem konopi ulega rozkładowi, stając się podstawową cząsteczką, tworzącą formy kwasowe innych kannabinoidów: CBDA, CBCA i THCA, które następnie przechodzą w postać THC, CBC, CBG i CBD. W związku z tym procesem – kannabigerol występuje w najniższym stężeniu (ok. 1%) w stosunku do innych kannabinoidów.
Jakie działanie wykazuje CBG?
CBG, podobnie jak CBD, wykazuje szereg pozytywnych i holistycznych działań na funkcjonowanie organizmu – zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Na liście właściwości CBG znajdziemy:
łagodzenie napięcia mięśniowego oraz stanów lękowych
wspieranie organizmu w trakcie leczenia nowotworów, wpływając na niwelowanie uczucia nudności i hamując wymioty
pomoc w leczeniu problemów z pęcherzem moczowym oraz chorób skóry – np. łuszczycy, łupieżu czy egzemy
działanie przeciwdepresyjne i wspomagające działanie leków antydepresyjnych
pomoc w leczeniu jaskry, ze względu na zmniejszenie ciśnienia śródgałkowego oka
właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbólowe
regulowanie pracy ośrodka głodu i sytości
pomoc w walce z poziomem złego cholesterolu we krwi
Produkty bazujące na CBG mogą śmiało być stosowane przez osoby suplementujące CBD, ze względu na synergiczne działanie tych substancji.
Zapoznaj się z prawidłowym stosowaniem i dawkowaniem (link) konopnych produktów CBG.